Ošetření biostimulačním laserem
Jak funguje biostimulační laser?
Laser je světlo se specifickými vlastnostmi a světlo má pro živé buňky zásadní význam. Živočišná buňka není schopna tak, jako rostliny zpracovat denní světlo, ale dokáže velmi dobře zužitkovat právě světlo laseru.
Laserové světlo povzbuzuje energetický metabolismus buňky.
Tento jev je nejzřetelnější v urychlení hojení ran.
Laserová energie je v tkáni absorbována prostřednictvím buněk, v jednotlivých buňkách se pak přeměňuje z energie světelné na energii buněčnou. Zároveň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení.
Využití biostimulačního laseru
Akné
Jeden z nejčastějších kosmetických problémů. Laser v tomto případě napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek a pustulek už po několika málo aplikacích. Pleť reaguje ve většině případů na laserovou léčbu spontánně a velmi rychle.
Opar
Jedna z nejúčinnějších aplikací. Pokud se bolestivá oblast ozáří ještě před výsevem puchýřků, opar se zpravidla vůbec neobjeví. Pokud klientka s oparem již přijde, obvykle se do několika hodin po ozáření na oparu vytvoří stroupek a vyhne se tak nepříjemným mokvavým projevům.
Vrásky
Laser přispívá ke zlepšení kondice pokožky, přispívá k její větší pružnosti a elasticitě. Pleť se celkově zklidní, zlepší se její vzhled, vypne se, vyhladí a dosáhne se odstranění drobných defektů.
Depilace
Aplikace laseru ihned po depilaci voskem výrazně zklidní podrážděnou kůži. U klientky nedochází k nežádoucím otokům, svědění a zčervenání.
Hojení nehtových lůžek
Laser úspěšně napraví následky i po aplikaci nail designu.
Jizvičky po akné
Péče laseru napomáhá zlepšit výsledný stav.
Jizvy
Laser přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně, k změknutí a zjemnění jizev. U čerstvých jizev jsou výsledky velmi překvapivé.
Strie
Regenerace nežádoucích mikrojizviček a prasklin v kůži.
zpět na výpis
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!